Nie bądź obojętny!

18 stycznia 2021, 11:33

Nie bądź obojętny!

W związku z okresem występowania niskich temperatur funkcjonariusze Straży Miejskiej w Jaworznie prowadzą kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych. Kontrolowane są opuszczone budynki, piwnice, ciągi ciepłownicze oraz inne miejsca, w których mogą przebywać osoby bez dachu nad głową.

Celem prowadzonej akcji jest zapobieganie utraty życia i zdrowia przez osoby bezdomne wskutek wychłodzenia organizmu. Osoby te informowane są o możliwościach pomocy, jakie mogą uzyskać na terenie miasta, a także są zachęcane do skorzystania z noclegowni.

Apelujemy, by przekazywać informacje o bezdomnych osobach potrzebujących pomocy do dyżurnego Straży Miejskiej pod bezpłatnym całodobowym numerem telefonu 986 oraz na ogólnopolski numer alarmowy 112.