Pozimowe naprawy nawierzchni

30 kwietnia 2013, 08:03

Długa i uciążliwa zima sprawiła, że nawierzchnie ulic w naszym mieście wymagają naprawy. W związku z tym w mieście systematycznie prowadzone są prace naprawcze. Ostatnio wymieniono odcinki zniszczonej nawierzchni ulic: Martyniaków, Młynarskiej i Dąb. Obecnie natomiast remontowane są ulice: Promienna, Wygoda, Ks. Sulińskiego oraz Zwycięstwa.

- Na ul. Młynarskiej zakończono frezowanie i położono nowe nakładki asfaltowe, ubytki uzupełniono także w Jeleniu, gdzie na ul. Dąb naprawiono liczne nierówności - wyjaśnia Nikodem Motyka, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. - Z uwagi na pogarszający się stan techniczny nawierzchni planujemy przeprowadzić generalny remont tej ulicy.

Kilka dni temu ogłoszono przetarg na opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego remontu ulicy Dąb. Poza kompleksowym remontem nawierzchni, zakres prac obejmie również budowę odwodnienia, chodnika oraz wjazdów do posesji. Prace remontowe przewidziano na odcinku od przepustu na potoku Byczynka do granic naszego miasta.