Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Ostatni kurs Solarisem Urbino 15

5 marca 2021, 08:02

Ostatni kurs Solarisem Urbino 15 fot. PKM Jaworzno

Ostatni kurs Solarisem Urbino 15 fot. PKM Jaworzno

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jaworznie zaprasza w najbliższą sobotę, 6 marca na ostatni kurs Solarisem Urbino 15. Autobus zostanie udostępniony od godziny 9:00 do 10:00 na pętli przy ul. Krakowskiej w celu wykonania ostatnich, pamiątkowych zdjęć.

Obok zaprezentowane zostaną także najnowsze, elektryczne autobusy marki Solaris. O godz. 10:00 odbędzie się pożegnalny kurs. Pasażerowie odwiedzą charakterystyczne miejsca jaworznickiej sieci komunikacyjnej, które przez wiele lat obsługiwane były takim taborem.

Podczas wydarzenia organizatorzy proszą o przestrzeganie obowiązujących przepisów sanitarnych, a w szczególności dystansu społecznego i obowiązku zakrywania ust i nosa. Zgodnie z aktualnymi obostrzeniami autobus w ostatnią podróż zabierze nie więcej jak 45 osób.

***

6 sztuk Solarisem Urbino 15 pojazdów zostało dostarczonych do Jaworzna dokładnie 17 lat temu. Były to pierwsze w pełni niskopodłogowe, fabrycznie nowe autobusy, a ich zakup był symbolicznym początkiem gruntownej restrukturyzacji naszej Spółki. Autobusy te wyróżniał ówcześnie nowoczesny design i nowe barwy firmowe, które z entuzjazmem zostały przyjęte przez mieszkańców miasta.

Wykorzystywany do dzisiaj układ kolorów naszych autobusów jest bardzo charakterystyczny, dobrze rozpoznawalny i unikalny w Europie. Wraz z nowymi Solarisami w 2004 roku zaprezentowane zostało także wykorzystywane do dziś logo PKM Jaworzno.

Wycofane obecnie pojazdy okazały się bardzo solidne, gdyż bez większych remontów zdolne były przejechać ponad milion kilometrów. Solarisy Urbino 15 w 2004 zastąpiły na najbardziej obciążonych liniach wysłużone Ikarusy, a w ostatnich latach były wykorzystywane głównie jako autobusy rezerwowe.

ObrazekObrazekObrazekObrazek