Kontynuacja wyprawek dla najmłodszych jaworznian

10 marca 2021, 08:02

Jaworznianie urodzeni w 2021 roku otrzymają powitalny prezent od Prezydenta Miasta, Pawła Silberta. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną i wprowadzone ograniczenia sanitarne w działalności Oddziału Położniczego w jaworznickim Szpitalu, wyprawki będą wysyłane pocztą do wszystkich dzieci, które urodziły się w 2021 roku i są zameldowane w Jaworznie. To nowa formuła, przyjęta w celu zapewnienia bezpieczeństwa, tak ważnego w czasach epidemii.

W trakcie epidemii i - niezależnych od jaworznickiego Szpitala - ograniczeniach w funkcjonowaniu m.in. Oddziału Położniczego, od stycznia 2021 roku (po zarejestrowaniu meldunku dziecka) urzędnicy wyślą na adres domowy sympatyczny i jednocześnie praktyczny prezent dla nowo narodzonego mieszkańca oraz jego rodziców.

Miejska wyprawka to jeden z elementów prowadzonego przez jaworznicką gminę programu "Jaworzno Wspiera Rodziny". Od kilku lat wyprawki w Jaworznie otrzymywały dzieci urodzone w jaworznickim Szpitalu, od czerwca 2015 roku jaworznickie maluszki otrzymywały okolicznościowe body. Kolejnym krokiem było poszerzenie miejskiej wyprawki o dodatkowe przydatne i oryginalne akcesoria. Od września 2018 roku jaworznicki Urząd Miejski wydał ponad 700 wyprawek rodzicom nowo narodzonych mieszkańców miasta.