Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Spis powszechny wydłużony do 30 września

6 kwietnia 2021, 09:38

Spis powszechny wydłużony do 30 września

Spis powszechny wydłużony do 30 września

Prezydent Andrzej Duda podpisał 1 kwietnia 2021 r. zmianę do ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań 2021.

Głównym celem nowelizacji ustawy jest wydłużenie czasu realizacji NSP w warunkach zagrożenia epidemicznego COVID-19 o trzy miesiące, tj. do 30 września 2021 r.

W związku z rozpoczęciem Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 i jego wydłużeniem do 30 września br. przypominamy, że podstawową metodą realizacji obowiązku spisowego jest samospis poprzez aplikację: kliknij tutaj.

Informujemy, że internetowo można się spisać również w urzędach gmin i wojewódzkich urzędach statystycznych na specjalnie przygotowanych w tym celu stanowiskach komputerowych przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Stanowisko komputerowe do realizacji samospisu zapewnione przez naszą gminę, zlokalizowane jest w budynku A Urzędu Miejskiego przy ul. Grunwaldzkiej 33, sala obrad. Stanowisko to dostosowane jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Chęć skorzystania ze stanowiska komputerowego do samospisu mieszkańcy mogą zgłaszać telefonicznie pod numerem - (32) 61 81 543 w godzinach pracy Urzędu. Osoba chcąca skorzystać ze stanowiska do samospisu w Urzędzie Miejskim może poprosić o pomoc przy dokonywaniu samospisu członka Gminnego Biura Spisowego.

Spisać można się również na infolinii spisowej obsługiwanej przez pracowników statystyki publicznej pod numerem - (22) 279 99 99.

Z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania.

Rachmistrzowie spisowi rozpoczną pracę w formie wywiadów telefonicznych od 4 maja br.