Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Bezpieczny w sieci - konferencja online

8 kwietnia 2021, 12:00

Bezpieczny w sieci - konferencja online

Bezpieczny w sieci - konferencja online

Jak być bezpiecznym w sieci? Jak starają się nas zmylić internetowi oszuści? Co zrobić by bankowość elektroniczna była bezpieczna? Na te i wiele innych pytań związanych z bezpieczeństwem w sieci odpowiedzą eksperci podczas konferencji Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Spotkanie online odbędzie się w środę, 14 kwietnia br.

Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nową kampanię edukacyjno-informacyjną "j@ online", która jest odpowiedzią na stale rosnącą skalę zagrożeń jaką są ataki phishingowe. Narażeni są wszyscy konsumenci, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa.

Celem akcji jest edukowanie w zakresie bezpiecznego korzystania z urządzeń, zwrócenie uwagi na zagrożenie jakim jest phishing, jak bezpiecznie wykorzystać potencjał Internetu w obszarach takich jak bankowość elektroniczna czy zakupy on-line.

W środę, 14 kwietnia 2021 o godz. 11:00, w ramach kampanii odbędzie się konferencja online z udziałem ekspertów, którzy opowiedzą o zasadach bezpieczeństwa w sieci.

Prelegentami będą przedstawiciele Rzecznika Finansowego, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Politechniki Wrocławskiej, Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji oraz eksperci, którzy badają m.in. potrzeby osób starszych oraz dzieci i młodzieży.

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na kanale YouTube UKE

Harmonogram spotkania:

  • 11:00 - 11:15 - Otwarcie konferencji,
  • 11:15-11:30 - Obowiązki instytucji płatniczych w przypadku nieautoryzowanych transakcji,
  • 11:35 - 11:50 - Cyberprzestępstwa,
  • 11:55 - 12:10 - Dark patterns, czyli pułapki w internecie,
  • 12:15 - 12:30 - Zagrożenia cyberbezpieczeństwa związane z przyspieszoną aktywizacją nowych grup społecznych - czyli wirus nie tylko groźny dla zdrowia,
  • 12:40 - 12:55 - Senior w cyfrowym świecie,
  • 13:00 - 13:15 - Co mówią o cyberprzemocy cyfrowi tubylcy, a czego cyfrowi imigranci nie rozumieją?

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu!