Radni złożyli "własny" projekt JBO

6 maja 2013, 16:00

Radni PO, WdJ i SdJ złożyli na ręce Przewodniczącego Rady Miejskiej projekt uchwały w sprawie określenia zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych związanych z przygotowaniem budżetu miasta Jaworzna na 2014 r. Jednocześnie wystąpili o zwołanie nadzwyczajnej sesji RM w celu przegłosowania swojej propozycji JBO. Chęć tak szybkiego procedowania nad nowym projektem oznacza, że radni zupełnie pominą w swoich pracach obywatelską inicjatywę uchwałodawczą Dawida Serafina.

Inicjatywa klubów PO, WdJ i SdJ całkowicie pomija konsultacje z mieszkańcami, co sami radni stawiali jako zarzut na kwietniowej sesji RM, kiedy to usunęli spod obrad projekt wypracowany przez Dawida Serafina i pracowników UM. Radni zmienili także pierwotny zamysł o odsunięciu urzędników i radnych od JBO i nadali im prawo zgłaszania swoich propozycji inwestycji. Dodatkowo zagwarantowali udział radnym w liczbie 5 osób w pracach komisji opiniującej projekty. Mimo że pod "nową" uchwałą widnieją podpisy przedstawicieli trzech klubów radnych, treść projektu uchwały wraz z załącznikiem jest kopią dotychczasowych dokumentów przygotowanych na poprzednią sesję.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Jaworznie, Paweł Bańkowski nie czekając na zapowiedziany wniosek pochodzący z obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej Dawida Serafina zaplanował zwołanie sesji w trybie nadzwyczajnym na 17 maja 2013 r.

Chętnych do zapoznania się z nowymi zapisami zapraszamy do zakładki "Konsultacje społeczne".