Od poniedziałku otwarte żłobki i przedszkola

16 kwietnia 2021, 10:30

Od poniedziałku otwarte żłobki i przedszkola

Zgodnie z decyzją Rządu RP, po trzech tygodniach przerwy w zajęciach, do przedszkoli i żłobków wracają najmłodsi mieszkańcy naszego miasta. By powrót do zajęć był jeszcze bezpieczniejszy, do jaworznickich placówek trafią dodatkowe środki ochrony osobistej w postaci płynów do dezynfekcji i maseczek ochronnych.

W Jaworznie z opieki żłobków i przedszkoli publicznych korzysta ponad 2800 dzieci. Najmłodsi jaworznianie wracają do zajęć, po trzytygodniowej przerwie. Od 27 marca br. do tego typu instytucji uczęszczać mogły tylko dzieci medyków i służb mundurowych - żołnierzy, policji, funkcjonariuszy straży pożarnej i personelu medycznego. Z tej formy opieki w naszym mieście skorzystało ponad 100 podopiecznych.

By zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo zarówno dzieciom, jak i opiekunom placówek, Ochotnicze Straże Pożarne wraz z pracownikami Gminy dostarczą do placówek oświatowych płyny do dezynfekcji oraz maseczki.