Wsparcie finansowe z gminy dla służb mundurowych

26 kwietnia 2021, 11:19

Wsparcie gminy dla służb mundurowych

Już kolejny roku z rzędu, samorząd Jaworzna, w ramach programu "Tarcza", dofinansuje ponadnormatywne godziny służby policjantów Komendy Miejskiej Policji, a także wesprze zakup samochodu służbowego. Ponadto gmina przekaże środki na zakup brakującego wyposażenia oraz wymianę zużytego sprzętu ratowniczego dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Na ten cel Jaworzno przeznaczy w bieżącym roku łącznie 400 tys. zł.

Prezydent Miasta, zgodnie ze strategią rozwoju programu TARCZA, co roku dofinansuje służbę dodatkowych patroli policyjnych. Jaworznicka Komenda Miejska Policji otrzyma na ten cel z miejskiego budżetu 300 tys. zł. Na prośbę jaworznickiej Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie, 60 tys. z tej kwoty zostało przekazane na zakup pojazdu służbowego typu Furgon, którym będą realizowane zadania patrolowe.

Środki z budżetu Jaworzna przekazywane Policji przekładają się bezpośrednio na liczbę umundurowanych policjantów patrolujących nasze miasto, a to z kolei na bezpieczeństwo mieszkańców Jaworzna. Dzięki temu możliwe będzie również dofinansowanie do zakupu nowego samochodu służbowego dla policji.

- W czasie pandemii nie tylko służby medyczne i pomoc społeczna, ale też straż pożarna i policja pomagają mieszkańcom w trudnych dla nich sytuacjach. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w pomoc i wspieranie mieszkańców w izolacji i kwarantannie – mówiła podczas sesji Zastępca Prezydenta Monika Bryl. - Życzę również szybkiego powrotu do zdrowia wszystkim obecnie chorującym pracownikom tych służb.

Podczas sesji, Radni zdecydowali również o dofinansowaniu Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie, poprzez wsparcie finansowe na zakup brakującego wyposażenia oraz wymianę zużytego sprzętu ratowniczego w kwocie 100 tys. zł. Jak podkreślił w zapowiedzi uchwały Przewodniczący Rady Tadeusz Kaczmarek - to strażacy i policjanci stoją na pierwszej linii frontu wraz z pracownikami służby zdrowia - w walce z pandemią. Pokreślił, że możemy liczyć na ich pomoc i ofiarność, a działania przez nich prowadzone wspierają całą lokalną społeczność.

Zakupiony przez Państwową Straż Pożarną sprzęt, przyczyni się w znacznym stopniu do utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa mieszkańców miasta Jaworzna.

- Pilną potrzebą jest zakup wentylatora oddymiającego z funkcją generowania piany lekkiej, kamery termowizyjnej z funkcją nagrywania, narzędzia hydraulicznego wielofunkcyjnego typu kombi oraz wymiana sprzętu pneumatycznego - skokochronu - wyjaśnia bryg. Paweł Żaba,  p.o. Komendanta Miejskiego PSP w Jaworznie.