Zawiadomienia o czynnościach geodezyjnych

27 kwietnia 2021, 10:52

Zawiadomienia o czynnościach geodezyjnych

Od 10 do 31 maja 2021 r. odbywać się będą spotkania właścicieli nieruchomości na terenie Jaworzna z wykonawcami prac geodezyjnych - geodetami uprawnionymi. Celem spotkań jest ustalenie metodami fotogrametrycznymi granic działek ewidencyjnych, dla których brak jest dokumentów pomiarowych. Dotyczy to szczególnie obrębów ewidencyjnych, dla których ewidencja prowadzona jest w oparciu o dawne mapy katastralne w skali 1:2880.

Spotkania odbywać będą się:

• w budynku Urzędu Miasta Jaworzna, przy ul. Grunwaldzkiej 52A (wykonawcą prac jest firma PROGEO KATOWICE M. Rogala-Szczepańska, M. Nowak S.J., Al. Korfantego 79, 40-160 Katowice, (tel. 32 201 07 25)
  • budynku ATElier Kultury w Jeleniu, przy ulicy Wiosny Ludów 1 (wykonawcą prac jest firma PROGEO KATOWICE M. Rogala-Szczepańska, M. Nowak S.J., Al. Korfantego 79, 40-160 Katowice, (tel. 601 868 534)
  • w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie, przy ulicy Kaczeńców 1 (wykonawcą prac jest Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne w Krakowie Spółka z o. o., ul. Łowińskiego 7E (tel. 605 762 551)

Wykonawcy o prowadzonych czynnościach zawiadamiają indywidualnie strony.

Właściciele, użytkownicy wieczyści, a także osoby władające działkami na zasadach samoistnego posiadania, którzy nie są znani lub nie jest znane ich miejsce zamieszkania, informowani są za pośrednictwem Biuletynu Informacji Publicznej - http://www.bip.jaworzno.pl/m,19202,zawiadomienia-o-czynnosciach-geodezyjnych.html

W zawiadomieniu wskazana jest konkretna data i godzina rozpoczęcia czynności ustalenia granic. Zawiadomieni właściciele (władający) gruntami proszeni są o przybycie w oznaczonym terminie z wszelkimi dokumentami, jakie mogą być potrzebne przy przyjmowaniu granic ich gruntów oraz z dokumentami tożsamości. W interesie właścicieli jest udział w tych czynnościach osobiście lub przez swojego przedstawiciela. Osoby biorące udział w czynnościach ustalenia granic powinny posiadać dokument umożliwiający ustalenie tożsamości, a w przypadku występowania w charakterze przedstawiciela - pełnomocnictwo na piśmie. Dokument świadczący o pełnomocnictwie jednorazowym zostanie dołączony do akt.

- Prosimy o zgłaszanie się wyłącznie tych osób, które otrzymały pisemne zawiadomienie - wyjaśnia Tadeusz Dębecki, naczelnik Wydziału Geodezji i Kartografii. - Dane uzyskane w wyniku prowadzonych czynności zostaną wykorzystane do opracowania projektu operatu opisowo-kartograficznego, który będzie podlegał wyłożeniu do wglądu na okres 15 dni roboczych w Urzędzie Miejskim w Jaworznie.

Z UWAGI NA SYTUACJĘ EPIDEMICZNĄ ZWIĄZANĄ Z WYSTĄPIENIEM COVID-19 PROSIMY O PRZESTRZEGANIE ZALECANYCH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA.

Spotkania realizowane są w ramach projektu unijnego "Modernizacja i dostosowanie baz danych PZGiK Miasta Dąbrowa Górnicza, Miasta Jaworzno, Miasta Sosnowiec, Gminy Miasta Tychy, Powiatu Będzińskiego, Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego" w ramach projektu partnerskiego pn. "Zwiększenie zdolności instytucjonalnej i skuteczności administracji publicznej poprzez rozbudowę i modernizację referencyjnych baz danych powiatowych rejestrów publicznych" prowadzona jest między innymi kompleksowa modernizacją ewidencji gruntów i budynków.