Dodatkowe miejsca dla najmłodszych

8 maja 2013, 08:51

W mieście powstaną trzy dodatkowe oddziały przedszkolne, które w sumie zapewnią miejsce dla 75 najmłodszych mieszkańców miasta. Podobnie jak w roku ubiegłym prezydent zareagował na zwiększoną ilość wniosków rodziców o przyjęcie dzieci do przedszkola. Nabór uzupełniający ruszy 13 maja.

Dodatkowe oddziały zostaną uruchomione w Przedszkolu Miejskim nr 18 (Byczyna), ul. Korczyńskiego 12, w Szkole Podstawowej nr 7, ul. Ławczana 12 (Podłęże) oraz w Przedszkolu Miejskim nr 15 (os. Azot), ul. Azot 16. Placówki te dysponują odpowiednimi warunkami lokalowymi.

- Bardzo dokładnie przeanalizowaliśmy złożone w tym roku wnioski i uznaliśmy, że uruchomienie dodatkowych oddziałów przedszkolnych jest niezbędne - mówi Tadeusz Kaczmarek, Zastępca Prezydenta Miasta. - Choć sporo rodziców złożyło wnioski do kilku placówek to jednak wyraźnie widać, że przygotowana w tym roku liczba miejsc w przedszkolach była zbyt mała w stosunku do ilości chętnych. Tworząc dodatkowe oddziały przedszkolne wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom rodziców.

Nabór dzieci do tych oddziałów potrwa do 24 maja br. i odbywa się według zasady powszechnej dostępności. Rodzice zainteresowani przyjęciem dziecka do jednej z placówek powinni w powyższym terminie złożyć "kartę zapisu dziecka na rok szkolny 2013/2014". Kolejność składanych wniosków nie będzie miała znaczenia w rekrutacji do przedszkoli.

- Nie chcieliśmy, aby rekrutacja do nowych oddziałów odbywała się na podstawie wcześniej złożonych wniosków. Rodzice mogą raz jeszcze zastanowić się, do której placówki będą chcieli zapisać swoją pociechę, gdyż nie ma tutaj znaczenia miejsce zamieszkania - podkreśla Tadeusz Kaczmarek.

Lista dzieci 3 i 4-letnich, przyjętych do dodatkowych oddziałów zostanie ogłoszona 29 maja w każdym z poszczególnych przedszkoli.