Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Kreatywne wyprawki dla przedszkolaków

29 kwietnia 2021, 13:00

Kreatywne wyprawki dla przedszkolaków

Kreatywne wyprawki dla przedszkolaków

Po raz kolejny w ramach miejskiego programu "Jaworzno Wspiera Rodziny", do wszystkich jaworznickich przedszkoli trafią kreatywne wyprawki pełne artykułów plastycznych. Urozmaicą dzieciom i wychowawcom przeprowadzenie zajęć artystycznych. W czwartek, 29 kwietnia br. Zastępca Prezydenta Miasta Monika Bryl oraz Łukasz Kolarczyk, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Przedsiębiorczości i Współpracy Społecznej wręczyli pierwsze wyprawki dyrektorom Przedszkoli Miejskich nr 10, nr 26 i nr 27.

Wyprawki trafią do wszystkich publicznych i niepublicznych przedszkoli na terenie Jaworzna już w najbliższych dniach.

- By wspomóc jaworznickie rodziny, od kilku lat Gmina dopłaca za pobyt najmłodszych mieszkańców w niepublicznych żłobkach i klubikach dziecięcych. Właśnie dlatego też wspomagamy pedagogów i dzieci, przekazując im kreatywne zestawy artystyczne, które umilą codzienną pracę i naukę - mówi Monika Bryl, Zastępca Prezydenta Miasta. - To kolejne działanie, którym wspieramy edukację przedszkolną i żłobkową.

W Jaworznie tylko do publicznych przedszkoli uczęszcza 2 800 dzieci.

Pomoc dla rodziców najmłodszych jaworznian

W ramach programu "Jaworzno wspiera rodziny" przekazywane jest również wsparcie dla młodszej grupy wiekowej, która pomimo trwającej epidemii znajduje się pod opieką jaworznickich żłobków i klubików dziecięcych.

By wspomóc jaworznickie rodziny, od kilku lat Gmina dopłaca za pobyt najmłodszych mieszkańców w niepublicznych żłobkach i klubikach dziecięcych. Kwota wsparcia została ustalona na poziomie 300 zł dla każdego dziecka. Od początku funkcjonowania programu (2018 r.), miasto przeznaczyło na ten cel ponad 1,8 mln złotych. Taka forma wsparcia rodzin spowodowała, że w mieście uruchomiono nowe, prywatne punkty opieki nad dziećmi.

W Jaworznie powstał także miejski żłobek z dofinansowaniem z programu "Maluch+", dla 30 dzieci przy ul. 3 Maja oraz jego filia zlokalizowana na Podłężu przy ul. Towarowej, w której opiekę znalazło 70 dzieci.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek