Obchody Święta Konstytucji

3 maja 2021, 11:00

Obchody Święta Konstytucji

Uroczystości 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w związku z trwającą epidemią odbyły się w bardzo ograniczonym zakresie. By uczcić pamięć tego wydarzenia przedstawiciele władz miasta i mieszkańcy symbolicznie złożyli kwiaty pod pomnikiem.

W dniu Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja, odprawiona została Msza Święta w Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny w intencji Ojczyzny i Mieszkańców Jaworzna. Ze strony samorządu we Mszy Świętej wzięła udział tylko delegacja władz miasta z pocztem sztandarowym miasta, bez pozostałych pocztów oraz orkiestry.

Po Mszy Św. nie odbyły się uroczystości przy Pomniku Niepodległości, a jedynie symbolicznie złożono kwiaty w imieniu wszystkich mieszkańców. Kwiaty złożyli m.in. Prezydent Paweł Silbert wraz z Zastępcą Moniką Bryl, Wicemarszałek Województwa Śląskiego Dariusz Starzycki, Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Kaczmarek i przedstawiciele radnych. Ponadto historyczne wydarzenie uczcili przedstawiciele jaworznickich instytucji i stowarzyszeń.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek