Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Powszechny Punkt Szczepień ZLO działa i szczepi mieszkańców

5 maja 2021, 09:07

Powszechny Punkt Szczepień ZLO działa i szczepi mieszkańców

Powszechny Punkt Szczepień ZLO działa i szczepi mieszkańców

Jaworznianie, którzy zgłaszają swoją chęć na szczepienie przeciwko COVID-19, mogą zarejestrować się i zaszczepić w działającym już powszechnym punkcie szczepień Zespołu Lecznictwa Otwartego zlokalizowanym w sali sportowej przy al. Piłsudskiego 88. Kolejne  punkty, czekają na decyzję Narodowego Funduszu Zdrowia o dopuszczeniu do działania.

Szczepienia w powszechnym punkcie szczepień - prowadzonym przez jaworznicki Zespół Lecznictwa Otwartego Sp. z o.o. - ruszyły we wtorek, 27 kwietnia 2021 r.

- Od 23 kwietnia 2021 można rejestrować się na szczepienia w naszym punkcie przez rządową infolinię pod numerem 989, przy wykorzystaniu Internetowego Konta Pacjenta - https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta - mówi Jacek Nowak, prezes ZLO. - Wszystkie działania zależne są od dostaw szczepionek. Od uruchomienia punktu, czyli 27 kwietnia do 30 kwietnia br. zaszczepiliśmy 1260 osób pierwszą dawką szczepionki.

Przypominamy, że rejestracja do punktu możliwa jest przez:

Zarejestrować i zaszczepić mogą się również osoby, które nie skorzystały ze szczepień w pierwszym kwartale tego roku w ramach dawek dla poszczególnych grup. Wystarczy wyrazić chęć szczepienia jedną z powyższych metod.

Szczepienie szansą na zwalczenie pandemii

Im więcej osób przyjmie szczepionkę przeciw COVID-19, tym większa szansa na zwalczenie pandemii, pełne otwarcie gospodarki i powrót do życia bez obostrzeń. Dlatego też decyzją rządu, to również samorządy są odpowiedzialne za szczepienia swoich mieszkańców.

Kolejne punkty, które będą szczepić nawet kilkaset osób dziennie w Jaworznie znajdują się w następujących lokalizacjach:

  • Hali Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu przy ul. Inwalidów Wojennych - Osiedle Stałe - organizowany przez podmiot prywatny - Pro4Med Sp. z o.o.
  • ATElier Kultury przy ul. Mickiewicza 2 (Centrum), w ramach szpitalnego punktu PPS - organizowany przez jaworznicki Szpital Wielospecjalistyczny.

Informacje o rozpoczęciu szczepień w konkretnych punktach, będą przekazywane na bieżąco przez urzędowe serwisy informacyjne.