Kolejne maseczki dla mieszkańców Jaworzna

12 maja 2021, 10:18

Kolejne maseczki dla mieszkańców Jaworzna

13 maja (czwartek) rusza dystrybucja ponad 200 tys. bezpłatnych maseczek dla mieszkańców. Odebrać je można w 29 punktach rozmieszczonych w całym mieście - zlokalizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej i jej filiach, a także w placówkach oraz powszechnych punktach szczepień Zespołu Lecznictwa Otwartego oraz Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie. Maseczki trafiły do Jaworzna z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Z puli ponad 212 tys. sztuk, jaka trafiła do Jaworzna, część maseczek została już przekazana służbom mundurowym oraz miejskim jednostkom organizacyjnym, obsługującym mieszkańców miasta.

Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się w mieście koronawirusa SARS-CoV-2, od 26 kwietnia jaworznianie mogą odbierać maseczki ochronne w Bibliotece i jej filiach. Każdy zgłaszający się w punkcie mieszkaniec może odebrać 3 maseczki dla siebie oraz po 3 maseczki na każdego deklarowanego członka najbliższej rodziny (małżonek, dzieci, rodzice, rodzeństwo). Maseczki są rozdawane do wyczerpania zapasów.

Maseczki można odebrać w następujących punktach:

• Biblioteka Główna - Rynek Główny 17
  • Filia Bory - ul. Niemcewicza 7a
  • Filia Byczyna - ul. Na Stoku 12
  • Filia Ciężkowice - ul. Wyzwolenia 4
  • Filia Dąbrowa Narodowa - ul. Strażacka 11
  • Filia Długoszyn - ul. Dąbrowskiego 17
  • Filia Gigant - ul. Granitowa 5
  • Filia Jeleń - ul. Wiosny Ludów 1
  • Filia Jeziorki - ul. Kasztanowa 33
  • Filia Osiedle Stałe - ul. Łukasiewicza 1
  • Filia Podłęże I - ul. Ławczana 12
  • Filia Podłęże II - ul. Brodzińskiego 27
  • Filia Podwale - ul. 11 Listopada 1
  • Filia Szczakowa - ul. Jagiellońska 3

Informacje o godzinach pracy poszczególnych filii są dostępne na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej - www.biblioteka.jaw.pl

W związku z nową dostawą - od czwartku, 13 maja - uruchomione zostaną kolejne punkty wydawania maseczek, w placówkach oraz powszechnych punktach szczepień Zespołu Lecznictwa Otwartego sp. z o.o. oraz Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie:

• ZLO Leopold - ul. Grunwaldzka 235
  • ZLO Kościuszko - Plac Górników 5a
  • ZLO Podłęże - Al. Piłsudskiego 80
  • ZLO Szczakowa - ul. Koszarowa 1
  • ZLO Podwale - ul. Nosala 5
  • ZLO Osiedle Stałe - ul. Tysiąclecia 85
  • ZLO Ciężkowice - ul. Zawiszy Czarnego 11
  • ZLO Łubowiec - ul. Katowicka 59
  • ZLO Jeleń - ul. Wygoda 60
  • ZLO Byczyna - ul. Nauczycielska 4
  • Punkt szczepień powszechnych ZLO - Sala Gimnastyczna Miejskiego Centrum Kultury i Sportu przy Al. Piłsudskiego 88 (Leopold-Podłęże)
  • ATElier Kultury - ul. Mickiewicza 2 (Centrum), w ramach szpitalnego punktu PPS - organizowany przez jaworznicki Szpital Wielospecjalistyczny.
  • Poradnie Specjalistyczne przy Szpitalu Wielospecjalistycznym - ul. Chełmońskiego 28
  • Dział Rehabilitacji Szpitala Wielospecjalistycznego - ul. Chełmońskiego 28.
  • Portiernia główna w Szpitalu - ul. Chełmońskiego 28.

Maseczki można odbierać w godzinach funkcjonowania punktów, do wyczerpania zapasów.

Maseczki są rozdawane bezpłatnie.