Dni Godności

10 maja 2013, 10:07

fot. © muro - Fotolia.com

Tegoroczne Dni Godności Osób Niepełnosprawnych rozpoczną się 14 maja symbolicznym przekazaniem kluczy do bram Jaworzna. W tym roku obchody będą poświęcone zagadnieniom związanym z autyzmem i Zespołem Aspergera. Odbędzie się także kolejna edycja zmagań sportowych pod hasłem "Od Przedszkolaka do Paraolimpijczyka".

Oto szczegółowy harmonogram XIII Dni Godności Osób Niepełnosprawnych w Jaworznie:

14 maja 2013 r., wtorek 10:00-12:30 - Hala Widowiskowo-Sportowa MCKiS

1. Oficjalne otwarcie i powitanie gości.
2. Symboliczne przekazanie "Klucza" do miasta.
3. Ogłoszenie wyników przeglądu prac:

• literackich - dla nauczycieli i rodziców osób niepełnosprawnych "Rózne kolory życia z moim niepełnosprawnym dzieckiem, uczniem, wychowankiem"
  • artystycznych - dla uczniów i wychowanków "Barwny świat ma cudny smak"

4. Bajkowy pokaz mody (prezentacja 10 placówek).
5. Pokaz tańców, śpiewy (z różnych placówek edukacyjnych).
6. Wspólna zabawa przy muzyce.
7. Stoiska do malowania twarzy i kreacji fryzur.

15 maja 2013 r., środa 10:00-13:30 - Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

Konferencja pt. "Dziecko Niezgrane", problemy dzieci autystycznych i ich rodziców:

• prelegent: Hanna Pasterny - niewidoma absolwentka filologii romańskiej oraz podyplomowych studiów logopedycznych, obecnie konsultant ds. osób niepełnosprawnych w Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku;
  • prelegent: lek. med. Beata Tatrocka-Burzawa - specjalista psychiatra dzieci i młodzieży, psychoterapeuta, kierownik NZOZ "Kompas" w Będzinie;
  • prelegent: pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jaworznie;
  • prelegent: Barbara Chrustek - terapeuta Integracji Sensorycznej.

Pomiędzy wkładami krótki pokaz zajęć z logorytmiki integracyjnej.

16 maja 2013 r. - czwartek 09:00-13:00 - Hala Widowiskowo-Sportowa MCKiS

III Paraolimpiada "Od Przedszkolaka do Paraolimpijczyka” - popularyzacja zdrowego stylu życia poprzez kulturę fizyczną i rozgrywki sportowe.