Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Cybernetyka, kryptologia, robotyka w III LO w Jaworznie. Elitarna klasa MON prowadzi nabór uczniów!

1 czerwca 2021, 12:08

Elitarna klasa MON prowadzi nabór uczniów!

Elitarna klasa MON prowadzi nabór uczniów!

Kryptologia, robotyka i cyberbezpieczeństwo - coś dla ścisłych umysłów i pasjonatów komputerowych! Wystartował nabór do jedynej takiej klasy w woj. śląskim. I to właśnie w Jaworznie - w III Liceum Ogólnokształcącym. Ilość miejsc ograniczona.

Ósmoklasisto! Zapewne jesteś uważnym obserwatorem otaczającego nas świata i widzisz, że technologie rozwijają się błyskawicznie i nieustannie. Współczesny świat kładzie olbrzymi nacisk na kreatywność, nieszablonowość i operatywność.

Jednakże, aby zaistnieć za kilka lat jako dobry specjalista, decyzję musisz podjąć już dziś. Jeśli interesuje Cię matematyka i jednocześnie twoją pasją jest informatyka - nie zastanawiaj się - klasa o profilu "Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informacyjne" to idealny wybór dla Ciebie.

Program "CYBER.MIL z klasą", który rusza od września 2021 w III LO w Jaworznie, to oferta dla najlepszych, którzy interesują się informatyką, a swoją zawodową przyszłość chcieliby związać z szeroko rozumianym bezpieczeństwem cyfrowym.

A co, gdy nie masz sprecyzowanych planów? Nie martw się, skorzystaj z naszej propozycji. Potraktuj ją jako kolejne drzwi, które otwierają się przed twoją przyszłością. Dzisiaj walka z zagrożeniem w cyberprzestrzeni to wyzwanie już nie przyszłości, a teraźniejszości i zapotrzebowanie na specjalistów będzie wyłącznie rosnąć. Na rynku pracy potrzebni są specjaliści w tej dziedzinie, przecież trudno wyobrazić sobie przedsiębiorstwo, które działa w oparciu o system informatyczny i nie chce chronić wysiłku swoich pracowników czy danych klientów.

Program zakłada kształcenie uczniów w zakresie informatyki z uwzględnieniem zagadnień dotyczących bezpieczeństwa technologii informatycznych szczególnie w obszarze bezpieczeństwa państwa. W pakiecie kandydat ma zapewnione doskonałe warunki nauczania, unikalny program oraz gwarancje rozwoju zawodowego po ukończeniu szkoły.

Nauka w takiej klasie umożliwi Wam zdobycie wiedzy i kompetencji z obszaru współczesnych zagrożeń cyfrowych, zarządzania ryzykiem w zakresie cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa systemów informacyjnych oraz kryptograficznych aspektów ochrony danych, jakże przydatnych w wielu dziedzinach współczesnego życia.

W ramach kształcenia przewidziano zajęcia teoretyczne i praktyczne z wykorzystaniem nowoczesnych systemów operacyjnych i pakietów obliczeń symbolicznych. W ramach tego profilu realizowane będą takie moduły tematyczne, jak: programowanie, algorytmizacja, robotyka, kryptologia, ataki sieciowe i złośliwe oprogramowanie, systemy operacyjne, architektura komputerów, zabezpieczenia sieciowe.

Przedmioty rozszerzone w klasie "Cyber.Mil": matematyka, informatyka. Przedmioty punktowane przy rekrutacji: matematyka, język angielski, informatyka, fizyka.

Klasa "Cyber.Mil" to:

  • nauka w małych grupach - cała klasa liczy 10 - 15 uczniów,
  • bardzo dobrze wyposażona pracownia (aktualnie przygotowywana),
  • wysoki poziom nauczania,
  • najlepsze przygotowanie do egzaminów maturalnych,
  • opieka Uniwersytetu Śląskiego i Regionalnego Centrum Informatyki w Krakowie,
  • opieka merytoryczna Wojskowej Akademii Technicznej i Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni,
  • zajęcia teoretyczne i praktyczne z wykorzystaniem nowoczesnych systemów operacyjnych i pakietów obliczeń systemowych,
  • zajęcia w formie e-learningu,
  • wizyty studyjne w jednostkach MON i instytucjach naukowych, miła, przyjazna atmosfera na zajęciach.

Absolwent CyberMil otrzyma solidne podstawy do kontynuowania nauki na prestiżowych uczelniach zarówno wojskowych, jak i cywilnych.

III Liceum Ogólnokształcące
Osiedle Podłęże
ul. Towarowa 61
43-609 Jaworzno
Tel. 32 616 51 49
e-mail: sekretariat@zso.jaworzno.edu.pl

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej III LO w Jaworznie.

Obrazek