Prezydent Andrzej Duda wręczył tablicę upamiętniającą Powstania Śląskie dla Jaworzna

4 lipca 2021, 13:33

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył w niedzielę, 4 lipca 2021 r. tablice upamiętniające Powstania Śląskie przedstawicielom władz samorządowych miast i gmin z terenu województwa śląskiego i opolskiego. W imieniu Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta, tablicę z rąk Prezydenta RP - odebrała Zastępca Prezydenta Miasta Monika Bryl.

Uroczystość odbyła się z okazji setnej rocznicy zakończenia III Powstania przy Pomniku Powstańców Śląskich w Katowicach. Przedstawiciele władz samorządowych z terenu województwa śląskiego i opolskiego, na terenie których znajdują się miejsca wydarzeń i pamięci Powstań Śląskich odebrali pamiątkowe tablice.

Podczas uroczystości Prezydent Andrzej Duda wręczył również nadany pośmiertnie Order Orła Białego dla Alfonsa Zgrzebnioka pseudonim "Rakoczy" - naczelnego dowódcy i uczestnika Powstań Śląskich, jednego z założycieli Związku Powstańców Śląskich. Order odebrała krewna Alfonsa Zgrzebnioka - Józefa Miszczyk.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek