Święto Policji!

12 lipca 2021, 14:40

Święto Policji!

Funkcjonariusze z jaworznickiej Komendy Miejskiej Policji obchodzili w poniedziałek, 12 lipca br. swoje święto. Z tej okazji wręczono awanse na wyższe stopnie policyjne.

Krzyżem Niepodległości z Gwiazdą za zasługi patriotyczne i działalność dla NSZZ Policjantów otrzymali Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert, Prezes Zarządu Fundacji Energetyka na Rzecz Polski Południowej Daniel Sierakowski oraz Wiceprezes Zarządu Fundacji Magdalena Kałuża. Ponadto medalem 30-lecia NSZZ Policji odznaczono Komendanta Miejskiej Policji w Jaworznie mł. insp. dr. Piotra Uwijałę.

W uroczystościach wzięli udział m.in. Prezydent Miasta Paweł Silbert, parlamentarzyści Wicemarszałek Województwa Śląskiego Dariusz Starzycki, przedstawiciele miejskich jednostek
i instytucji kultury oraz rodziny odznaczonych policjantów. Deszczową uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Komendant Miejski Policji w Jaworznie młodszy inspektor Piotr Uwijała wręczył wybranym policjantom listy gratulacyjne i awanse. Zebrani na uroczystości goście podziękowali funkcjonariuszom za codzienną służbę i pogratulowali im wysokich wyników pracy. Deszczową uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.