Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

PSZOK wznawia pracę w ograniczonym zakresie

23 lipca 2021, 12:21

PSZOK wznawia pracę w ograniczonym zakresie - fot. MZNK Jaworzno

PSZOK wznawia pracę w ograniczonym zakresie - fot. MZNK Jaworzno

Od najbliższego wtorku, 27 lipca br., Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Górnośląskiej 39 wznawia odbieranie odpadów od mieszkańców Jaworzna, za wyjątkiem odpadów rozbiórkowych i budowlanych (gruz).

Zeszłotygodniowa burza i towarzyszące jej wyładowania spowodowały awarię wagi oraz innych urządzeń znajdujących się na PSZOKu. Awaryjnie uruchomiono zasilanie, które umożliwi odbiór większości frakcji odpadów.

Do momentu naprawienia wszystkich usterek w tym najważniejszej, tj. wagi samochodowej, punkt nie będzie przyjmował odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Czysty gruz (gruz betonowy, gruz ceglany, odpady z materiałów ceramicznych tj. płytki) można oddawać odpłatnie w Zakładzie Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. przy ul. Głogowej 75 w Balinie, po wcześniejszym umówieniu się z obsługą (https://www.eneris.pl/o-nas/spolki/zgok/kontakt/). W tym przypadku jednak nie obowiązują limity, a usługa będzie całkowicie odpłatna.

PSZOK przy ul. Górnośląskiej 39 będzie działał według dotychczasowych zasad, tj. po wcześniejszym telefonicznym umówieniu terminu. Szczegóły na naszej stronie internetowej www.mznk.jaworzno.pl/odpady w zakładce Punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych.