Rada Seniorów: czas na głosowanie!

31 sierpnia 2021, 14:40

Rada Seniorów

W środę, 29 września na Sali Obrad Urzędu Miejskiego odbędzie się zebranie wyborcze, w wyniku którego wyłoniona zostanie dziesięcioosobowa Rada. W głosowaniu, drugiej kadencji rady, będą mogli wziąć udział przedstawiciele wszystkich organizacji pozarządowych działających na terenie naszego miasta, uniwersytetów trzeciego wieku, klubów seniora oraz miejskich jednostek organizacyjnych działających na rzecz osób starszych.

Zebranie wyborcze, podczas którego zostanie dokonany wybór członków Rady Seniorów Miasta Jaworzna odbędzie się 29 września 2021 r. (środa) w Sali Obrad Urzędu Miejskiego o godz.15:00.

Rada Seniorów jest ciałem kolegialnym o charakterze doradczym, inicjatywnym i konsultacyjnym organów Miasta. Do dziesięcioosobowej Rady zgłoszonych zostało 11 kandydatów. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta, prawo do zgłaszania miały organizacje pozarządowe działające na rzecz osób starszych, uniwersytety trzeciego wieku, kluby seniora oraz miejskie jednostki organizacyjne działające na rzecz osób starszych tj. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie, Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Jaworznie oraz Dom Pomocy Społecznej w Jaworznie.