Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września 2021, 09:00

Rozpoczęcie roku szkolnego

Blisko 10 tys. uczniów rozpoczęło dziś w Jaworznie nowy rok szkolny. Ze względu na trwający nadal stan epidemii we wszystkich placówkach wprowadzono szereg reguł bezpieczeństwa, które będą obowiązywały uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz opiekunów. Życzenia owocnej i spokojnej nauki złożył wszystkim uczniom Prezydent Paweł Silbert.

W jaworznickich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych naukę rozpoczęło 9686 uczniów. W 22 szkołach podstawowych, do klas pierwszych będzie uczęszczało 798 dzieci, a w szkołach ponadpodstawowych w klasach pierwszych naukę rozpoczęło 741 uczniów.  Wychowaniem przedszkolnym objętych jest 2712 dzieci.

Wszystkie jednostki oświatowe rozpoczęły rok szkolny z zachowaniem reżimu sanitarnego. W czasie letnich wakacji w 16 placówkach przeprowadzono prace remontowe i modernizacyjne, m.in. kuchni szkolnych i przedszkolnych, dostosowania budynków do potrzeb uczniów o szczególnych potrzebach czy termomodernizacji.

Drodzy uczniowie!

Rozpoczynający się rok szkolny to dla wielu uczniów kolejny rok wyzwań i możliwości rozwoju własnej ścieżki edukacji, a nawet późniejszej kariery. To kolejny rok w otaczającej nas rzeczywistości pandemii. Wszystkim uczniom, tym młodszym i starszym życzę wytrwałości i powodzenia w nauce. Sukcesów, wielu chwil spędzonych z przyjaciółmi i mnóstwa dobrych, szkolnych wspomnień.

Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert wraz z Zastępcą Łukaszem Kolarczykiem,
Przewodniczącym Rady Miejskiej Tadeuszem Kaczmarkiem i
Pełnomocnikiem ds. Oświaty i Gospodarowania Nieruchomościami Tomaszem Jewułą.