Dzielnicowe dożynki w Byczynie

6 września 2021, 10:42

Dzielnicowe dożynki w Byczynie

W niedzielę, 5 września br. na byczyńskim rynku odbyły się "Dożynki Dzielnicowe". W uroczystościach licznie wzięli udział mieszkańcy Byczyny, a także zaproszeni goście.  Życzenia pomyślności zebranym życzył Zastępca Prezydenta Miasta Łukasz Kolarczyk.

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 15.00 uroczystą mszą świętą, po której odbyły się również dożynkowe ceremoniały. Obecni na miejscu goście wraz z zastępcą Prezydenta Miasta Łukaszem Kolarczykiem, poczęstowali zebranych mieszkańców poświęconym chlebem.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna. Na rozstawionej na rynku scenie występowali młodzi artyści z lokalnych placówek edukacyjnych i klubu MCKiS Niko oraz zespół śpiewaczy Byczynianki,. Na rynku można było podziwiać i skosztować m.in. wyrobów Jaworznickiego Koła Pszczelarzy czy lokalnych rolników. Były też stanowiska  Byczynianek, Koła Łowieckiego Kozioł, Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych, Stowarzyszenia Twórców Kultury czy Klubu Niko. Na scenie mieszkańcy mogli zobaczyć pokaz iluzji w wykonaniu Konrada Mościńskiego oraz wysłuchać koncertu zespołu BALLABARD wraz z Markiem Długopolskim. Wieczorem rozpoczęła się zabawa taneczna, którą poprowadził Dariusz Fec.

Dożynki dzielnicowe obchodzone są tradycyjnie i bardzo uroczyście na byczyńskim rynku po tym, jak został on w 2016 roku wybudowany w ramach projektu Miasto 7 Rynków.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek