Rozpoczął się Tydzień Seniora

24 września 2021, 19:06

Rozpoczął się Tydzień Seniora

Przekazaniem Kluczy do Bram Miasta seniorom, Prezydent Paweł Silbert zainaugurował kolejną edycję Tygodnia Seniora. Już po raz piąty najstarsi jaworznianie będą mogli skorzystać z wielu przygotowanych dla nich atrakcji. Pierwszą był koncert włoskiego "głosu i temperamentu" Stefano Terrazzino.

Prezydent Paweł Silbert przekazał klucze do bram miasta przedstawicielom seniorów Pani Jadwidze Bywalec i Panu Stefanowi Pabianowi. Życzył również wszystkim jaworznickim seniorom dobrej zabawy.

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa jaworznicki "Tydzień Seniora" wrócił z mnóstwem atrakcji przygotowanych dla jaworznian. Jak co roku dla seniorów przygotowano Kawiarenkę Seniora, która pierwszy raz stanie na jaworznickich plantach już w sobotę 25 września 2021 r.

Ponadto seniorzy będą mogli wziąć udział w przygotowanych koncertach czy warsztatach plastycznych. Wśród przygotowanych atrakcji czekają również wspólne biesiadowanie w GEOsferze czy Rajd Nordic Walking.

Harmonogram Tygodnia Seniora

25 września 2021 r. (sobota), godz. 15:00 - 18:00

• Jaworznickie Planty/ wstęp wolny. Występy artystyczne, koncert życzeń, pokazy taneczne. Kawiarenka seniora (wstęp z zaproszeniami rozdawanymi w trakcie imprezy)

26 września 2021 r. (niedziela) Kolegiata pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny

• godz. 10:30 Msza Święta w intencji Seniorów, po nabożeństwie występ Chóru "Sokół".

27 września 2021 r. (poniedziałek)
Hala Widowiskowo - Sportowa MCKiS Jaworzno, ul. Grunwaldzka 80

• Kino Seniora "Kobieta z 6.piętra". Seanse filmowe godz. 16:00 i 18:00. Wejściówki do odebrania w Hali MCKiS Jaworzno

28 września 2021 r. (wtorek)

• godz. 15:00 - 18:00 - Blok artystyczny dla seniora - warsztaty. Atelier Kultury, ul. Mickiewicza 2.

29 września 2021 r. (środa)

GEOsfera - godz. 15:00 - 19:00

• wspólne biesiadowanie, karaoke, zabawa taneczna przy muzyce na żywo,
  • Rajd Nordic Walking. Start o godz. 15:00 spod DK w Szczakowej, Meta - GEOsfera