Trwa przebudowa ul. Martyniaków

13 października 2021, 07:00

Trwa przebudowa ul. Martyniaków - fot. Puls Jaworzna

Jak informuje Wydział Inwestycji Miejskich, realizacja przebudowy ul. Martyniaków prowadzona jest zgodnie z harmonogramem. Do tej pory wykonano m.in. uzbrojenie oraz konstrukcję jezdni prawego pasa ulicy, po którym aktualnie odbywa się ruch. Wzdłuż tego pasa wykonano również chodniki oraz ścieżki rowerowe.

- Ponadto wykonana została przebudowa geometrii wlotu ul. Martyniaków do ul. Wojska Polskiego - wyjaśnia Andrzej Kramarz, kierownik Referatu Przygotowania i Realizacji Inwestycji w Wydziale Inwestycji Miejskich UM. - Aktualnie trwa budowa kanalizacji sanitarnej wzdłuż lewej części jezdni. Po wykonaniu tych robót rozpocznie się układanie warstw konstrukcyjnych korpusu drogi lewego pasa.

Równolegle trwają prace branżowe: elektryczne z związane z budową doświetleń przejść dla pieszych oraz zasilaniem wiat przystankowych oraz teletechniczne. Ostateczną częścią prac będzie ułożenie ostatniej warstwy bitumicznej jezdni w całym przekroju ul. Martyniaków i wprowadzenie docelowej organizacji ruchu.

Przypominamy, że Generalnym Wykonawcą na zlecenie Gminy będzie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg DROGOPOL-ZW Sp. zo.o. z siedzibą w Katowicach. Przebudowa tego etapu ulicy Martyniaków kosztuje ponad 10,5 mln zł, z czego nieco ponad 3,9 mln zł stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. W kosztach przebudowy sieci kanalizacji sanitarnej partycypuje spółka Wodociągi Jaworzno sp. z o.o. Planowany termin zakończenia prac to wiosna 2022 roku.

Więcej informacji na temat przebudowy można znaleźć na https://www.um.jaworzno.pl/pl/aktualnosci/6680/od_6_lipca_br_ii_etap_przebudowy_ul_martyniakow.html