ZUS edukuje

21 maja 2013, 11:52

fot. © whitelook - Fotolia.com

W jaworznickim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odbędą się bezpłatne szkolenia dla klientów placówki. Aby zapoznać się z zasadami nabywania praw do emerytury wystarczy w poniedziałek, 27 maja wziąć udział w warsztatach. Natomiast w środę, 29 maja odbędzie się Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych.

- W najbliższy poniedziałek od godz. 8.00 będzie można poznać reguły nabywania prawa do emerytury z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych od 1 stycznia 2013 r. - wyjaśnia Joanna Biniecka, rzecznik prasowy Oddziału ZUS w Sosnowcu.

Natomiast w środę, 29 maja od godz. 9.00 do godz. 14.00 odbywać się będzie Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych. W tym czasie eksperci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Urzędu Pracy oraz pełnomocnik miasta ds. osób niepełnosprawnych będą udzielać informacji i wyjaśnień na temat praw osób niepełnosprawnych w zakresie ubezpieczeń społecznych, rehabilitacji zawodowej i społecznej i aktywizacji zawodowej.