"Rynek przed Od.nowieniem" - konkurs trwa

27 maja 2013, 11:20

Intensywne prace w ramach projektu "Rynek Od.Nowa" spowodowały, że utrwalany przez całe dziesięciolecia obraz centralnego placu Jaworzna bezpowrotnie przeszedł do historii. Niebawem na miejscu rozbieranych obecnie chodników i jezdni pojawi się m.in. wieża mediów, zegar wodno-słoneczny, fontanna, skoczki wodne i symbolizujący miasto - jawor. Zmodernizowany rynek ma szansę stać się prawdziwym, tętniącym życiem sercem miasta, nie chcemy jednak aby historyczny wizerunek tego miejsca odszedł całkiem w zapomnienie.

Dlatego właśnie powstał projekt "Rynek przed Od.nowieniem", którego celem jest zebranie bogatej i wartościowej dokumentacji fotograficznej, przedstawiającej centrum Jaworzna przed rokiem 2012. Zgromadzenie swoistego "portfolio" naszego historycznego już rynku pozwoli zachować pamięć o nim dla przyszłych pokoleń.

Projekt jest skierowany w głównej mierze do mieszkańców Jaworzna, wśród których nie brakuje zapewne pasjonatów fotografii i którzy na przestrzeni lat mogli zgromadzić pokaźny zbiór zdjęć centralnego placu miasta. Chcemy zachęcić wszystkie osoby, które posiadają zdjęcia rynku - własne lub swoich bliskich - do przesyłania ich na specjalny adres e-mailowy projektu - fotorynek@um.jaworzno.pl.

- Najlepsze zdjęcia zostaną opublikowane w specjalnym albumie fotograficznym oraz będą prezentowane na wystawie zorganizowanej z okazji otwarcia zmodernizowanego rynku - zapowiada Sebastian Kuś z Biura Promocji i Informacji. - Autorzy wybranych fotografii mogą liczyć na zestawy upominków oraz nagrody od miasta.

Swoje zdjęcia można przesyłać na adres fotorynek@um.jaworzno.pl do 15 czerwca 2013 r. Po tym terminie rozpocznie się okres selekcji fotografii i wybór najlepszych ujęć, które znajdą się w albumie i na wystawie. Wszelkie szczegóły, w tym wymogi dotyczące zdjęć, można znaleźć w regulaminie projektu: