Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

PCZK koordynuje miejską pomoc dla uchodźców

2 marca 2022, 14:57

PCZK koordynuje miejską pomoc dla uchodźców

PCZK koordynuje miejską pomoc dla uchodźców

Głównym punktem informacyjnym dotyczącym pomocy uchodźcom z Ukrainy w Jaworznie jest Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. To tutaj można uzyskać informacje na temat miejskich działań, podejmowanych w związku z sytuacją na Ukrainie.

Osoby, które chcą udzielić pomocy uchodźcom z Ukrainy proszone są o kontakt z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaworznie pod całodobowym numerem telefonu: 32 61 81 890 lub mailowo na adres: pczk@um.jaworzno.pl.

W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców, w PCZK uruchomiono dodatkowy numer telefonu - 32 61 81 891. Pracownicy PCZK udzielają również informacji o aktualnych potrzebach dotyczących pomocy uchodźcom z Ukrainy. Po zgłoszeniu potrzeb do PCZK następuje koordynacja działań, tak by udzielić tej pomocy skutecznie. Pracownicy po dokładnym rozpoznaniu informują m.in. o możliwościach udzielenia pomocy medycznej czy zapewnienia wyżywienia.

- Dziękuję mieszkańcom Jaworzna za pomoc i wsparcie dla obywateli Ukrainy. Apeluję jednak o rozważne działania oraz skoordynowane z gminą akcje pomocy, które nie wprowadzą chaosu i będą działaniem zgodnym z wytycznymi Wojewody Śląskiego i Rządu RP - mówi prezydent Paweł Silbert.

Obrazek