Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Rusza nowa strona internetowa Urzędu Miejskiego w Jaworznie

22 marca 2022, 15:08

Rusza nowa strona internetowa Urzędu Miejskiego w Jaworznie

Rusza nowa strona internetowa Urzędu Miejskiego w Jaworznie

Szanowni Państwo!

Przedstawiamy Państwu nową odsłonę internetowej strony miasta Jaworzna. Witryna w całości przygotowana przez pracowników Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie, jest efektem kilkumiesięcznej pracy zespołu redakcyjnego.

Prostota i funkcjonalność witryny sprawia, że spełnia w pełni wymogi WCAG 2.1, czyli przystosowania strony dla osób niepełnosprawnych.

Strona jest w pełni responsywna - dopasowuje się do wielkości ekranu różnych urządzeń mobilnych oraz jest lepiej dostosowana do osób ze szczególnymi potrzebami. Zmiana czy powiększenie czcionki, kontrast, czy poruszanie się na stronie za pomocą klawisza Tab, zamiast myszki - to niektóre z wprowadzonych funkcji.

Nową opcją jest także możliwość uruchomienia strony w kilku językach obcych, również języku ukraińskim, co w obecnej sytuacji ułatwi dotarcie z informacją na temat miasta do naszych gości z Ukrainy, którzy w Jaworznie znaleźli bezpieczną przystań uciekając z kraju ogarniętego wojną.

- Samodzielne stworzenie nowej odsłony miejskiej strony internetowej przez pracowników Wydziału Promocji, Kultury i Sportu pozwala nam na bieżące dostosowywanie jej do potrzeb zarówno miasta, jak i mieszkańców - wyjaśnia Leszek Gancarczyk, kierownik Referatu Promocji. - Gmina nie poniosła także żadnych kosztów z tytułu jej wykonania.

Co ważne wracamy do adresu strony www.jaworzno.pl.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nową, odmienioną witryną. Prace nad nową stroną wciąż trwają, uzupełniane są informacje i testowane nowe rozwiązania, które w jeszcze większym zakresie zwiększą wygodę użytkowników. Czekamy na Państwa sugestie dotyczące jej ulepszenia i pomysły na jej dalszy rozwój pod adresem redakcja@um.jaworzno.pl

Dotychczasowa strona www.um.jaworzno.pl, pozostaje jako archiwum i od środy, 23 marca 2022 r., nie będzie uzupełniana.

Wydział Promocji Kultury i Sportu