Kolejny Piknik Rodzinny już za nami

29 maja 2013, 08:00

fot. Igor Yaruta - Fotolia.com

Biegi rodzinne w workach, rzuty do kosza, slalom unihokeja, przeciąganie liny, turniej piłki nożnej - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na mieszkańców podczas II Profilaktycznego Pikniku Rodzinnego pod hasłem "Być z rodziną". Impreza odbyła się w piątek, 24 maja na boisku szkolnym Zespołu Szkół nr 3. W trakcie trwania pikniku jaworznianie mogli również bezpłatnie zmierzyć poziomu cukru i ciśnienia.

Mimo, iż pogoda nie dopisała, a piknikowiczom chłód dawał się we znaki to atmosfera była gorąca. Po uroczystym powitaniu wszystkich przybyłych, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 Zbigniew Kasperkowicz zaprosił do obejrzenia bogatego programu artystycznego przygotowanego specjalnie na tę okazję przez wychowanków placówki i ich nauczycieli. Każda grupa wiekowa, od przedszkolaków po gimnazjalistów, zaprezentowała swoje umiejętności taneczno - wokalne. A dla amatorów sztuk plastycznych przygotowano wystawę prac uczniów.

Ponadto podczas imprezy można było spróbować szczęścia w loterii fantowej, czy też zatrzymać się przy stoiskach, gdzie odwiedzający mogli pomalować swoje twarze oraz rozwijać kreatywność tworząc m.in. origami. Na najmłodszych gości czekały także dmuchane zjeżdżalnie, a na boisku przygotowano szereg konkurencji sportowych: przeciąganie liny, biegi w workach, slalom unihokeja, turniej piłki nożnej oraz przejażdżki konne.

Następnie uczestnicy imprezy mogli wziąć udział m.in. w konkursie profilaktycznym "Serce na Strat", który polegał na zmierzeniu się z zadaniami o tematyce prozdrowotnej. Dzieci wraz ze swoimi opiekunami musieli rozwiązać krzyżówkę, odpowiedzieć na pytania oraz zaliczyć kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie prawidłowo ją zademonstrować. A punkt medyczny oferował darmowy pomiar ciśnienia i poziomu cukru.

- II Profilaktyczny Piknik Rodzinny "Być z Rodziną" miał na celu przede wszystkim zintegrowanie środowiska lokalnego, ale nie tylko. Cieszymy się, że mogliśmy gościć rodziny z całego miasta - mówi Zbigniew Kasperkowicz, dyrektor ZS 3. - Kolejnym aspektem było promowanie działań szkoły na rzecz wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży oraz propagowanie zdrowego stylu życia - dodaje.

Podsumowując, ta wyjątkowa rodzinna impreza przyciągnęła ponad 400 osób, a jej sukces zapewne zachęci organizatorów do kontynuowania tak dobrze rozpoczętej tradycji.