Budżet obywatelski - wkrótce kampania

31 maja 2013, 14:57

Za kilka dni znany będzie szczegółowy harmonogram konsultacji społecznych w sprawie Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego, w tym także dokładny harmonogram kampanii informacyjno-edukacyjnej dotyczącej JBO. Przyjęty przez radnych projekt uchwały w sprawie budżetu obywatelskiego został już opublikowany w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

W ramach kampanii zorganizowane zostaną m.in. spotkania z mieszkańcami. Będzie ich w sumie trzynaście – po jednym w każdym z obszarów konsultacyjnych.

- Przekażemy na nich wszystkie najważniejsze informacje, m.in. o sposobie zgłaszania inicjatyw w ramach JBO,  trybie ich weryfikacji i zasadach późniejszego głosowania – mówi Sebastian Kuś z Biura Promocji i Informacji UM.

Szczegółowy harmonogram spotkań już wkrótce dostępny będzie na stronie internetowej miasta oraz w lokalnej prasie. Mieszkańcom miasta udostępniona zostanie także specjalna strona internetowa stanowiąca kompendium wiedzy na temat Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego.