Wojna na placu "po Kościuszce"

6 czerwca 2013, 08:52

Już trzeci rok z rzędu Jaworzno stanie się w czerwcu areną zmagań miłośników militariów. Tym razem w ramach obchodów Dni Jaworzna, w sobotę - 15 czerwca - Miasto oraz dyrekcja hotelu "Pańska Góra" zaprasza na Piknik Militarny, którego głównymi punktami będą inscenizacja bitwy na placu po szybie Kościuszko w centrum miasta oraz - tradycyjna już - parada sprzętu wojskowego ulicami Jaworzna.

Podobnie jak ubiegłoroczna "Wojna Futbolowa", także teraz militarna impreza potrwa trzy dni. Rozpocznie się w piątkowy wieczór - 14 czerwca - kiedy to do parku przy hotelu "Pańska Góra", który będzie swoistą bazą wypadową uczestników Pikniku, zaczną się zjeżdżać pojazdy opancerzone.

Głównym dniem imprezy będzie jednak sobota - 15 czerwca. Już o godz. 10.00 rozpocznie się formowanie kolumny pojazdów, które pół godziny później ruszą na paradę ulicami miasta. Trasa przebiegać będzie przez Skałkę, Centrum, Warpie, Podwale, Gigant, Niedzieliska, Osiedle Stałe, Podłęże, Pszczelnik i zakończy się na terenie po szybie Kościuszko, gdzie zaplanowano główne atrakcje. Pomiędzy godz. 13.00 a 18.00 na "Kościuszce" odbywać się będą pokazy dynamiczne sprzętu wojskowego, które ok. godz. 15.00 zwieńczy inscenizacja (potyczki). Tutaj mieszkańcy będą także mogli sami przejechać się wybranymi pojazdami. Po militarnych emocjach wszyscy chętni będą mogli odwiedzić hotel "Pańska Góra", gdzie w okolicznym parku będzie się odbywała wystawa sprzętu wojskowego, połączona z ogniskiem i wspólną zabawą.

W ostatni dzień "Militarnego Pikniku" - w niedzielę, 16 czerwca - na terenie parku przy hotelu "Pańska Góra" w godz. 10.00-15.00 będzie można podziwiać wystawę sprzętu wojskowego i pokazy militarne, które zakończy kolejna atrakcja - starcie pojazdu gąsienicowego z samochodem osobowym.

Serdecznie zapraszamy!