Cukrzyca u dzieci - spotkanie

11 czerwca 2013, 08:00

fot. © Bill - Fotolia.com

Cukrzyca jest chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Wedle szacunków w Jaworznie choruje na nią ponad 7,5 tys. osób. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło w Jaworznie zaprasza rodziców dzieci cierpiących na to schorzenie na spotkanie, które odbędzie się w najbliższy czwartek, 13 czerwca o godz. 10:30 w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Grunwaldzkiej 35.

Podczas spotkania zostaną poruszone m.in. zagadnienia związane z opieką medyczną nad dziećmi chorymi na cukrzycę.

***

Już w najbliższą sobotę, 15 czerwca Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło w Jaworznie zaprasza na bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców miasta. Od godz. 9:00 na hali widowiskowo-sportowej MCKiS jaworznianie będą mogli sprawdzić m.in. poziom cukru, cholesterol, trójglicerydy oraz wskaźnik masy ciała (BMI)