Przetarg na "Akcję Zima" rozstrzygnięty

19 czerwca 2013, 07:43

Znamy już firmy, które na terenie miasta będą prowadzić "Akcję Zima". Tradycyjnie akcja będzie prowadzona od początku listopada do końca marca przyszłego roku.

W postępowaniu przetargowym na zimowe oczyszczanie i utrzymanie czystości na terenie miasta Jaworzna z podziałem na dwa rejony uczestniczyły dwie firmy: Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania z Jaworzna i Zakład Usługowy Konserwacja Terenów Zielonych Jacek Wieczorek z Bytomia.

Mając na względzie poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg związanego z szybkością reakcji na zmienne warunki zimowe, podobnie jak w roku ubiegłym miasto zostało podzielone na dwa rejony. Pierwszy rejon obejmie dzielnice: Ciężkowice, Gigant, Góra Piasku, Grabańka, Jeziorki, Podwale, Szczakowa, Śródmieście, Wilkoszyn, natomiast drugi Bory, Byczynę, Dąbrowę Narodową, Jeleń, Łubowiec, Osiedle Stałe, Podłęże, Wysoki Brzeg, Chropaczówkę, Długoszyn i Pszczelnik.

- Oferty złożyły dwie firmy, z których każda będzie utrzymywać jeden rejon miasta. Takie rozstrzygnięcie pozwoli skonfrontować działania obu firm i na bieżąco kontrolować jakość ich pracy - mówi Paweł Bednarek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

W rozstrzygniętym postępowaniu przetargowym dla poszczególnych rejonów złożono następujące oferty:

• Rejon 1 - Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. z Jaworzna - 1 799 457,04 zł;
  • Rejon 2 - Zakład Usługowy Konserwacja Terenów Zielonych Jacek Wieczorek z Bytomia - 1 686 482,59 zł.

W najbliższym czasie MZDiM podpisze z wykonawcami stosowne umowy.