Zagrożenie ciągle aktualne

24 czerwca 2013, 09:16

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że w ciągu najbliższych dni na terenie Jaworzna spodziewane są burze z obfitymi opadami deszczu oraz lokalnie z gradem. Opadom będzie także towarzyszył silny wiatr, który w porywach może osiągnąć nawet 55 km/h.

Panujące warunki pogodowe mogą spowodować podtopienia, uszkodzenia dróg i budynków, zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, zagrożenie życia od uderzenia piorunów, łamanie gałęzi oraz ogólne utrudnienia na terenach zurbanizowanych i w ruchu drogowym.

Uprasza się mieszkańców o podjęcie działań, mających na celu zabezpieczenie się przed ewentualnymi skutkami występujących zjawisk atmosferycznych. W razie pojawienia się istotnych zdarzeń lub zagrożeń należy poinformować o tym Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego:

Tel. - (32) 61 - 81 - 890
Fax - (32) 61 - 81 – 891