Trwa weryfikacja projektów

12 lipca 2013, 10:59

Rozpoczął się kolejny etap prac związanych z Jaworznickim Budżetem Obywatelskim. 11 lipca komisyjnie otwarto pierwszą urnę - z obszaru "Azot, Bory, Stara Huta", do której mieszkańcy mogli składać swoje projekty. Dzisiaj "weryfikowane" są wnioski złożone w obszarze Ciężkowice oraz Byczyna, Cezarówka Dolna.

Po wyjęciu złożonych wniosków, zespoły powołane przez Prezydenta Miasta, składająca się z dwóch pracowników Urzędu Miejskiego, dwóch radnych i trzech mieszkańców, od razu przystąpiły do sprawdzenie dokumentów pod kątem formalnym. Po dokładnej analizie komisja w obszarze "Azot, Bory, Stara Huta" odrzuciła dwie z sześciu złożonych propozycji, w obszarze "Ciężkowice" na osiem projektów, warunków formalnych nie spełnił jeden, natomiast w obszarze "Byczyna, Cezarówka Dolna" wszystkie cztery złożone wnioski spełniały ustalone wymogi. Pozytywnie zweryfikowane projekty będą teraz oceniane przez wydziały merytoryczne urzędu, pod kątem prawnym.

W kolejnych dniach będą otwierane urny z kolejnych obszarów konsultacyjnych, a zespoły sukcesywnie będą weryfikowały złożone propozycje mieszkańców. Po zakończeniu tego etapu, na przełomie sierpnia i września ogłoszona zostanie lista poprawnie zgłoszonych zadań, na które w terminie 9-16 września jaworznianie będą mogli oddawać swoje głosy.

Szczegółowy harmonogram prac nad JBO, wykaz obszarów konsultacyjnych i skład zespołów oceniających można znaleźć na stronie www.jbo.jaworzno.pl.