Oddając krew ratujesz ludzkie życie!

17 lipca 2013, 08:29

fot.© gigello - Fotolia.com

Co roku w okresie wakacyjnym zmniejsza się ilość pobieranej krwi, a zapotrzebowanie na nią zdecydowanie wzrasta. Aby zabezpieczyć szpitale w niezbędną jej ilość, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach wraz z jaworznickim szpitalem zapraszają mieszkańców miasta, rodziny pacjentów, a także pracowników ochrony zdrowia do włączenia się w akcję honorowego krwiodawstwa, która odbędzie się już w najbliższy poniedziałek, 22 lipca.

Krew będzie można oddawać w godzinach od 12:00 do 16:00 na parkingu głównym przy Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie, ul. Chełmońskiego 28. Ponadto podczas akcji każdy zainteresowany będzie mógł zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku.