Coraz więcej pomysłów w ramach JBO

17 lipca 2013, 10:32

Budowa boisk i placów zabaw, organizacja imprez i festynów oraz wydanie albumu o mieście to tylko niektóre z pomysłów zgłaszanych przez mieszkańców w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego.

Obecnie ciągle trwają prace zespołów weryfikujących składane projekty. Otwieranie urn z poszczególnych obszarów konsultacyjnych potrwa jeszcze do 19 lipca, potem wszystkie poprawnie złożone pomysły trafią do merytorycznych wydziałów Urzędu, które zajmą się sprawdzeniem zgłoszonych inicjatyw pod kątem prawnym.

Lista pozytywnie zweryfikowanych wniosków zostanie ogłoszona w drugiej połowie sierpnia, by mieszkańcy poszczególnych obszarów mogli się z nimi zapoznać, a następnie w terminie 9-16 września oddać na wybrany projekt swój głos.

Szczegółowy harmonogram prac nad JBO, wykaz obszarów konsultacyjnych i skład zespołów oceniających można znaleźć na stronie www.jbo.jaworzno.pl.