Festiwalowe podsumowania

26 lipca 2013, 09:11

Aby na gorąco podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat tegorocznego Festiwalu Energii, wczoraj w magistracie spotkali się przedstawiciele jednostek zaangażowanych w przygotowanie i realizację imprezy. Wśród zaproszonych gości znaleźli się reprezentanci Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, ZLO, MCKiS-u, wydziałów urzędu biorących udział w realizacji imprezy oraz przedstawiciele Agencji Artystycznej "Arena", która w tym roku po raz pierwszy była głównym organizatorem i producentem festiwalu.

Prowadzący spotkanie Zastępca Prezydenta Tadeusz Kaczmarek podziękował zebranym za bardzo dobre przygotowanie szóstej edycji Festiwalu oraz czuwanie nad jej spokojnym przebiegiem. Prezes Paweł Szczerbiński podkreślił natomiast, że ten rok był dla jego firmy formą "przetarcia" na jaworznickim rynku kulturalnym i zapowiedział, że "Arena" już dzisiaj myśli o organizacji przyszłorocznej edycji Festiwalu. Uchylił także rąbka tajemnicy o trwających już rozmowach ze znanym zagranicznym wykonawcą, który miałby być gwiazdą przyszłorocznej imprezy.

Przypomnijmy, głównym sponsorem energetycznego grania był Tauron Polska Energia. Festiwal Energii 2013 trwał trzy dni, a przed publicznością zaprezentowało się w sumie 16 zespołów.