Murale ozdobiły wiadukt przy Kolejowej

29 lipca 2013, 08:02

Miejski Zarząd Dróg i Mostów zakończył realizację projektów murali na wiadukcie przy ul. Kolejowej. Na ścianach wiaduktu grafficiarze - rage, oner i kolabo - odzwierciedlili ulicę Grunwaldzką - po jednej stronie z roku 1940 (dawna ul. Krakowska), z drugiej przedstawiono jej współczesny wygląd.

Przygotowane przez MZDiM projekty wykonali znający się od 15 lat grafficiarze z małopolski. Łącznie murale mają 105 mkw., do ich wykonania zużyto 188 farb, a całe zadanie wykonywano przez tydzień. Najpierw poprzez projekcję wykonywaną w nocy odwzorowano przygotowane projekty. Później systematycznie i precyzyjnie malowane były poszczególne elementy, co w konsekwencji przełożyło się na niesamowity efekt końcowy prac.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu MZDiM we współpracy z jaworznickimi artystami (Jacek W., Jarek K., Bliźniak, Rewoner, Wlk, Kareu, Szczena oraz Bium) z Muzeum Miasta Jaworzna i Teatru Sztuk zagospodarował inne obiekty. Różne formy graffiti można podziwiać w przejściu podziemnym pomiędzy ulicami Piekarską i Ławczaną oraz przy ul. Mostowej.

- Pomysł ozdobienia Jaworzna kolorowymi graffiti i muralami narodził się kilka miesięcy temu. Niechciane napisy zastąpione zostały różnymi formami artystycznego wyrazu - mówi Nikodem Motyka, rzecznik prasowy MZDiM. - Cieszymy się, że projekty realizowane są również przez młodych i ambitnych jaworznian. Ocena mieszkańców miasta jest pozytywna, dlatego zamierzamy kontynuować "malowanie" obiektów w kolejnych dzielnicach Jaworzna.