"Polewaczki" schładzają ulice

8 sierpnia 2013, 10:06

Po ulicach Jaworzna jeżdżą specjalne pojazdy z wodą, które polewają ulice. Wszystko po to, by w nawierzchniach nie tworzyły się koleiny, a podczas upałów kierowcom jeździło się lepiej.

- "Polewaczki" to odpowiedź Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów na panujące upały - jeżdżą po ulicach miasta i polewają asfalt wodą - tłumaczy Nikodem Motyka, rzecznik prasowy MZDiM. - Dzięki podjętym działaniom piesi odczuwają przyjemny chłód, a w drogach nie tworzą się koleiny. Pojazd wykonuje każdego dnia po kilka kursów i będzie jeździł przede wszystkim po centrum Jaworzna, aż do czasu ustąpienia ponad 30-stopniowych temperatur.

Samochód wypełniony wodą zobaczymy m.in. na ulicy Królowej Jadwigi, Kolejowej, Grunwaldzkiej, Krakowskiej oraz Matejki.