Po licytacji gminnych lokali

9 sierpnia 2013, 09:25

Kolejne nieruchomości gminne znalazły nabywców. W zorganizowanym 7 sierpnia przetargu w formie licytacji stawek czynszu oferenci mogli wybierać spośród 4 garaży i 17 lokali użytkowych. Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak garaże - wszystkie znalazły chętnych do najmu.

- Gmina dysponuje nieruchomościami położonymi w wielu dzielnicach Jaworzna, w związku z tym każdy zainteresowany najmem lokalu użytkowego bądź garażu znajdzie interesującą ofertę. Dodatkowo nieruchomości oferowane do wynajęcia przez Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych mają konkurencyjne stawki czynszu w porównaniu do cen rynkowych - tłumaczy Piotr Jamróz, rzecznik prasowy MZNK.

Zainteresowani licytowali stawkę czynszu za 1 m² wolnych lokali. Warunkiem do wzięcia udziału w przetargu było wpłacenie w określonym terminie wadium, które w przypadku wygranej licytacji przeznaczone jest na poczet czynszu.

Oferenci wpłacili wadium za dwa lokale użytkowe zlokalizowane w strefie „B”, w związku z tym licytacja stawek czynszu rozpoczynała się od 4 zł. Jeśli zainteresowanie lokalem złożyła przynajmniej jedna osoba i w czasie licytacji dokonała co najmniej jednego postąpienia stawki (minimalnie o 1 zł), licytacja uznawana była za zakończoną pozytywnie. W przypadku obu wylicytowanych lokali stawka czynszu za 1 m² powierzchni wyniosła 5 zł. Dużo większym zainteresowaniem cieszyły się garaże. Wszystkie wolne garaże oferowane przez gminę zostały zlicytowane.

- Lokale, które tym razem nie znalazły najemców zostaną wystawione do licytacji w przyszłości. Zapraszam do śledzenia naszej strony internetowej www.mznk.jaworzno.pl, na której publikujemy informacje o przetargach - powiedział po licytacji Zbigniew Krepel, zastępca dyrektora MZNK.

Zwycięzcy licytacji mają teraz 8 dni roboczych na podpisanie umów najmu lokali. Przed wprowadzeniem się do wynajętych pomieszczeń powinni na własny koszt przystosować je do potrzeb związanych z prowadzoną działalnością.