Odsłanianie znaków drogowych

6 sierpnia 2012, 15:03

Trwają prowadzone przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów cięcia gałęzi drzew, które zasłaniają znaki drogowe. Ponadto kontrole oznakowania prowadzone są na terenie całego miasta.

- W pierwszej kolejności usunięciu lub skróceniu poddano gałęzie drzew znajdujących się w ciągu Drogi Krajowej nr 79. Kolejne etapy obejmą główne drogi powiatowe i dojazdowe do osiedli - wyjaśnia Nikodem Motyka, rzecznik prasowy MZDiM. - W późniejszym okresie takie prace kontynuowane będą w dzielnicach.

Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego to jedno z priorytetowych zadań realizowanych przez MZDiM. W ciągu roku Dział Zarządzania Pasem Drogowym i Inżynierii Ruchu wielokrotnie wykonuje prace polegające na odsłanianiu tarczy znaków, tablic informacyjnych i sygnalizacji świetlnej. W trakcie kontroli naprawiane są urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, uszkodzone najczęściej w wyniku zdarzeń drogowych i aktów wandalizmu. Poprawiane są również przekrzywione znaki.

Utrudnienia na ul. Bukowskiej i Kolejarzy

W związku z budową magistrali wodociągowej kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu na ulicach Bukowskiej i Kolejarzy. Wykonawcy przekazano już teren pasa drogowego. Inwestycja będzie prowadzona etapami przy połówkowym zajęciu jezdni.

- Apelujemy do kierowców o ostrożność i stosowanie się do obowiązującego oznakowania - mówi Nikodem Motyka. - Z informacji uzyskanych od generalnego wykonawcy całe zadanie powinno zostać zrealizowane do końca roku.n

Więcej na www.mzdim.jaworzno.pl