Sesja Rady Miejskiej

27 sierpnia 2013, 08:27

W środę, 28 sierpnia o godz. 9:00 w sali obrad Urzędu Miejskiego odbędzie się kolejna sesja Rady Miejskiej. W planowanym porządku obrad znalazło się 26 punktów. Sesję będzie można oglądać na żywo na miejskiej stronie internetowej.

Pełna lista spraw, którymi zajmą się Radni przedstawia się następująco:

1. Otwarcie sesji i ustalenie porządku obrad.
  2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji Rady Miejskiej.
  3. Projekt uchwały Rady Miejskiej w sprawie przyznania dyplomu honorowego „Za zasługi dla miasta Jaworzna” Panu dr. n. med. Józefowi Kurkowi.
  4. Informacja o przebiegu wykonania budżetu miasta Jaworzna za pierwsze półrocze 2013 roku.
  5. Informacja o kształtowaniu się Wieloletniej Prognozy Finansowej miasta Jaworzna na lata 2013-2024, w tym o przebiegu realizacji przyjętych przedsięwzięć za pierwsze półrocze półrocze 2013 r.
  6. Informacja o przebiegu wykonania planu finansowego samorządowych instytucji kultury za I półrocze 2013 r.
  7. Informacja o przebiegu wykonania planów finansowych samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej w Jaworznie za I półrocze 2013 r.
  8. Projekt uchwały Rady Miejskiej w sprawie zmian w uchwale budżetowej na 2013 r. miasta Jaworzna.
  9. Projekt uchwały Rady Miejskiej w sprawie zmiany uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej miasta Jaworzna na lata 2013-2024.
  10. Projekt uchwały Rady Miejskiej w sprawie przyjęcia Strategii Rozwoju Kultury w Jaworznie na lata 2013 - 2020.
  11. Projekt uchwały Rady Miejskiej w sprawie wyrażenia zgody na realizację przez Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie projektu pod nazwą „Europejski staż – drogą do lepszej pracy” w Programie Leonardo da Vinci.
  12. Projekt uchwały Rady Miejskiej w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały Nr XX/247/2012 Rady Miejskiej w Jaworznie z dnia 26 kwietnia 2012 r. w sprawie nadania statutu samodzielnemu publicznemu zakładowi opieki zdrowotnej Szpitalowi Wielospecjalistycznemu w Jaworznie.
  13. Projekt uchwały Rady Miejskiej w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy najmu pomieszczeń SP ZOZ Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego dla Dzieci Niepełnosprawnych w Jaworznie przez Stowarzyszenie Rodzin na Rzecz Dzieci Sprawnych Inaczej.
  14. Projekt uchwały Rady Miejskiej w sprawie zaliczenia dróg do kategorii dróg gminnych i ustalenia ich przebiegu na terenie Gminy Miasta Jaworzna.
  15. Projekt uchwały Rady Miejskiej w sprawie nadania dla części nowej drogi krajowej nazwy Obrońców Września 1939 roku.
  16. Projekt uchwały Rady Miejskiej w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż lokalu mieszkalnego, stanowiącego własność Gminy Miasta Jaworzna, położonego przy ul. Insurekcji Kościuszkowskiej 66/11.
  17. Projekt uchwały Rady Miejskiej w sprawie wyrażenia zgody na oddanie w dzierżawę części działki gminnej nr 922/12 o pow. 29,5 m2 w obr. geod. Jeleń oddanej w nieodpłatne użytkowanie na rzecz Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego dla Dzieci Niepełnosprawnych w Jaworznie.
  18. Projekt uchwały Rady Miejskiej  zmieniający uchwałę w sprawie wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty.
  19. Projekt uchwały Rady Miejskiej w sprawie określenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właściciela nieruchomości i trybu składania deklaracji za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
  20. Projekt uchwały Rady Miejskiej w sprawie określenia rodzaju dodatkowych usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów.
  21. Projekt uchwały Rady Miejskiej zmieniający uchwałę w sprawie określenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie miasta Jaworzna.
  22. Projekt uchwały Rady Miejskiej w sprawie sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów.
  23. Projekt uchwały Rady Miejskiej w sprawie zmiany Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Jaworzna.
  24. Informacja Prezydenta Miasta o międzysesyjnej działalności.
  25. Interpelacje i wnioski radnych.
  26. Wnioski mieszkańców.

Archiwalne zapisy sesji oraz transmisje z bieżącej można obejrzeć w zakładce Sesje Rady Miejskiej Live.