Jubileusze pożycia małżeńskiego

6 września 2013, 12:13

Osiem jaworznickich par świętowało wczoraj jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Podczas uroczystości w Urzędzie Miejskim Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek odznaczył jubilatów "Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie" przyznanymi przez Prezydenta RP.

Podczas uroczystości jubilatom wręczono dokumenty pamiątkowe, kwiaty oraz upominki. Po części oficjalnej jubileuszy odbyło się spotkanie z prezydentem Kaczmarkiem, Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Ewą Zuber oraz Zastępcą Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Aleksandrą Talowską.

Wśród odznaczonych jubilatów znaleźli się:

Olga i Jan Głowaccy
Wanda i Edward Gondek
Edwarda i Józef Kania
Genowefa i Stanisław Kilian
Barbara i Roman Migdał
Maria i Jan Serafin
Stanisława i Józef Wójs
Monika i Michał Żuraw

***

Każdego roku kilkadziesiąt par z Jaworzna, które przeżyły wspólnie pięćdziesiąt lat, odbiera medale za długoletnie pożycie małżeńskie. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczenia wręcza im Prezydent Miasta Paweł Silbert. Aby otrzymać taki medal, trzeba wcześniej zgłosić się do magistratu.

- Pięćdziesięcioletni staż małżeński oraz zgłoszenie jubileuszu w Urzędzie Miejskim w Jaworznie to warunek otrzymania tego zaszczytnego odznaczenia - tłumaczy Halina Prochaska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Aby otrzymać medal "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" wystarczy osobiście, telefonicznie lub e-mailowo skontaktować się z Urzędem Stanu Cywilnego:

• budynek "A" Urzędu Miejskiego, ul. Grunwaldzka 33, pok. 18;
  • tel. 32 / 61 81 531;
  • e-mail: jaworzno@um.jaworzno.pl.

Osoby, które zawierały związki małżeńskie poza Jaworznem, proszone są o zgłoszenie się do magistratu wraz z odpisem skróconym aktu małżeństwa.

Formularz zgłoszenia jubileuszu jest dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej, w zakładce "Jak załatwić sprawę w urzędzie" - "Akta Stanu Cywilnego".