Gala Jubileuszowa już za nami...

26 września 2013, 13:32

W miniony wtorek, 25 września na uroczystej gali w hali MCKiS, świętowano 20-lecie działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz 50-lecie Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. To właśnie dzięki tym instytucjom osoby z niepełnosprawnością mieszkające na terenie Jaworzna uczestniczą w rehabilitacji społecznej i zawodowej.

Oprócz uczestników i pracowników, te dwa okrągłe jubileusze świętowali także przedstawiciele władz miasta oraz jaworznickich instytucji, z którymi Warsztat na co dzień współpracuje oraz rodzice i przyjaciele podopiecznych obu ośrodków. Była to przede wszystkim doskonała okazja, aby podziękować tym, którzy z potrzeby serca tworzą swoim podopiecznym szczególne miejsce, gdzie otoczeni życzliwością i troskliwą opieką pracowników mają swój "drugi dom".

Jak podkreślił I Zastępcą Prezydenta Miasta - Dariusz Starzycki - To dzięki pomocy pracowników Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, osoby niepełnosprawne są w stanie samodzielnie i aktywnie żyć. Sukces ich działalności tkwi we wzajemnym szacunku, zaufaniu, przyjaźni i zrozumieniu. Dla wielu uczestników terapii jest to pierwsza w życiu szansa wyjścia z domu, znalezienia przyjaciół i zaangażowania się w nowe, ciekawe zajęcia. To właśnie za przyczyną Warsztatu Terapii Zajęciowej osoby niepełnosprawne mogą realizować swoje marzenia dotyczące samodzielnego funkcjonowania w środowisku.

Uroczystość uświetnił także program artystyczny, w którym m.in. znalazły się: spektakl teatralny, koncert, pokaz taneczny oraz występ kabaretu. Ponadto zaproszeni goście mogli wziąć udział w aukcji prac ceramicznych wykonanych przez jaworznickie osobistości.