Kolejne zmiany w Śródmieściu

10 października 2013, 11:25

W związku z kolejnym etapem projektu "Rynek Od.Nowa", 14 października zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu w centrum miasta oraz w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Związane jest to z koniecznością zamknięcia dla ruchu dwóch skrzyżowań - ul. Mickiewicza z ul. Farną oraz ul. Sławkowskiej z Placem św. Jana.

Wprowadzone w przyszły poniedziałek zmiany spowodują, że:

• nieprzejezdne będzie skrzyżowanie ulic Mickiewicza-Farna,
  • nieprzejezdne będzie skrzyżowanie ulic Sławkowska-Plac Św. Jana (dojazd do ul. Obrońców Poczty Gdańskiej będzie możliwy ul. Św. Barbary),
  • na ul. Św. Barbary zostanie zmieniona kierunkowść (ruch będzie odbywał się od ul. Św.Wojciecha w kierunku ul. Obrońców Poczty Gdańskiej),
  • do ruchu zostanie przywrócone skrzyżowanie ul. Stojałowskiego z ul. Sądową,
  • ul. Sądowa stanie się na całej długości ulicą jednokierunkową - ruch będzie odbywał się tylko od ul. Stojałowskiego do ul. Białej,
  • ul. Biała na całej długości stanie się ulicą jednokierunkową – ruch będzie odbywał się od ul. Wandy do ul. Narutowicza.

Jednocześnie modyfikacjom ulegną trasy i rozkłady jazdy niektórych linii autobusowych:

• 314 - kierunek Podłęże Osiedle/Elektrownia Zespół Szkół,
  • 319 - zarówno kierunek Chrzanów oraz kierunek Łubowiec,
  • 368 - kierunek Cezarówka Dolna Pętla
  • 369 - kierunek Sobieski Pętla,
  • 374 - kierunek Jeleń Łęg Pętla oraz kierunek Gigant Osiedle

będą kursowały przez ulicę Stojałowskiego, Sądową, Białą, Narutowicza, Zieloną w kierunku Centrum i dalej według swojej trasy.

Do obsługi przez ww. linie wejdzie przystanek Obrońców Poczty Gdańskiej oraz - w zastępstwie przystanku Stojałowskiego - nowo powstałe przystanki Biblioteka (zlokalizowany przy ul. Sądowej) oraz na ul. Zielonej. Ponadto linia 314 jadąca w kierunku Szczakowa Dworzec PKP będzie kursowała ulicą Rzemieślniczą oraz ul. Matejki i dalej wzdłuż obecnej trasy.

Na liniach J, 306, 313 i 326 zostaną także wprowadzone korekty w rozkładach jazdy. Wcześniej w tym miesiącu zmiany objęły także rozkład linii E.

Szczegóły zmian w rozkładach jazdy można znaleźć na stronie www.pkm.jaworzno.pl.