Klucze do nowych mieszkań rozdane

15 października 2013, 10:42

W środę - 10 października, wręczone zostały klucze do mieszkań w świeżo zakończonej inwestycji przy ul. Partyki. W ramach inwestycji pn. "Matejki – III etap na własność" Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zrealizowało tam obiekt z 23 lokalami 1,2,3 i 4 pokojowymi. W budowie jest ciągle drugi budynek, w którym do sprzedaży zostało już tylko kilka mieszkań.

- Na fali sukcesu sprzedaży domów jednorodzinnych miasto w porozumieniu z Jaworznickim Towarzystwem Budownictwa Społecznego podjęło decyzję o realizacji bloków z mieszkaniami na własność –  mówi Prezydent Miasta Paweł Silbert. - Do tej pory, w ramach tej inwestycji oddaliśmy już do użytku 85 z planowanych 103 mieszkań. Pozostałych 18 będzie przekazanych za około 3 miesiące.

Wszystkie mieszkania w ramach przedsięwzięcia "Matejki - III etap na własność" oddawane są do użytku w stanie zaawansowanym deweloperskim, tzn. otynkowane (gładź gipsowa) z zamontowanymi grzejnikami c.o., bez okładzin ściennych i podłogowych, drzwi wewnętrznych i wyposażenia. Dodatkowo w budynku "B" do każdego lokalu przydzielona jest piwnica, proporcjonalnie do wielkości mieszkania od 5,4 m2 do 14,2 m2. Przygotowano również pełną infrastrukturę drogowo – parkingową oraz plac zabaw. Ceny za 1m2 własnego "M" wahały się pomiędzy 3356 a 3590 zł. Obecnie Spółka realizuje ostatni budynek w ramach tej inwestycji, który jest już sprzedany w 70%.

- Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni wynikami sprzedaży. Obecnie zostało jeszcze tylko kilka 2-pokojowych mieszkań w naszej ofercie - podkreśla Janusz Łach, prezes JTBS.

To istotna informacja, dla planujących zakup własnego, nowego "M", gdyż kolejna inwestycja JTBS będzie dotyczyła już tylko mieszkań na wynajem przy ul. Koszarowej w Szczakowej.