Jaworzno w czołówce inwestycji

16 października 2013, 11:40

Jaworzno uplasowało się na piątym miejscu w przygotowanym przez portal samorządowy "Wspólnota" prestiżowym rankingu samorządowych inwestycji w infrastrukturę techniczną. Na pierwszych miejscach spośród 47 gmin na prawach powiatu, znalazły się Przemyśl, Świnoujście i Krosno.

W rankingu wzięto pod uwagę wyłącznie inwestycje samorządowe skierowane na rozwój infrastruktury technicznej. - Nie sugerujemy, że są one ważniejsze na przykład od tych związanych z oświatą czy kulturą. Ale warto im się przyglądać, bo są najbardziej bezpośrednio powiązane z warunkami stwarzanymi dla rozwoju gospodarczego - czytamy na portalu samorządowym "Wspólnota”.

Najlepsze w śląskim

Spośród miast na prawach powiatu w województwie śląskim Jaworzno uplasowało się na najwyższej pozycji z kwotą 1079,30 zł wydatków na inwestycje w infrastrukturę techniczną w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Na szóstym miejscu uplasowały się Tychy z kwotą 966,99 zł na mieszkańca, a sąsiadujący Sosnowiec i Mysłowice znalazły się  na 41. i 44. miejscu w rankingu.

Pod lupę ogólnopolskiego portalu samorządowego trafiły inwestycje w infrastrukturę techniczną z gmin wiejskich, miast, miast na prawach powiatu, miast powiatowych i wojewódzkich oraz powiaty i województwa. Jak podaje portal samorządowy "Wspólnota”, pomimo średniej z minionych trzech lat  jaka była brana pod uwagę, był to jeden z najbardziej zmiennych rankingów.