ZUS dla przedsiębiorców

7 listopada 2013, 11:15

Przez pięć dni jaworzniccy przedsiębiorcy będą mieli możliwość wzięcia udziału w organizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych „Tygodniu Przedsiębiorcy”. Akcja potrwa od 18 do 22 listopada  w Inspektoracie ZUS w Jaworznie.

Celem działań będzie umożliwienie przedsiębiorcom uzyskania na sali obsługi klientów wszelkich informacji zarówno z zakresu zadań realizowanych przez ZUS, jak też urzędy funkcjonujące w mieście. Eksperci ZUS konsultacji udzielają od godz.8.00 do godz.18.00, natomiast przedstawiciele urzędów dyżurować będą w następujących terminach:

• 18 listopada - godz.9.00-14.00 – przedstawiciele Urzędu Skarbowego
  • 19 listopada - godz.9.00-14.00 – przedstawiciele Urzędu Miasta
  • 20 listopada - godz.9.00-14.00 – przedstawiciele Urzędu Skarbowego
  • 21listopada - godz.9.00-14.00 – przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy
  • 22 listopada - godz. 9.00-14.00 – przedstawiciele Urzędu Skarbowego

Podczas trwania akcji propagowana będzie wiedza na temat Zakładu i realizowanych przez placówkę zadań, będą też upowszechniane usługi elektroniczne oferowane przez Zakład, w tym korzyści, jakie daje posiadanie konta na Platformie Usług Elektronicznych.

- Klienci będą mieć  możliwość założenia profilu na PUE przy wsparciu pracownika Zakładu. Przygotowano również materiały informacyjne - poradniki, broszury, ulotki. W ramach akcji będą prezentowane zagadnienia dotyczące zarówno spłat należności w ramach udzielanych ulg, abolicji w opłacaniu składek, outsourcingu pracowników oraz problemów, jakie może przysporzyć nierzetelna firma. Będzie można również uzyskać szczegółowych informacji dotyczących wprowadzenia nowych tytułów ubezpieczenia, w tym dla osób sprawujących opiekę nad dziećmi do lat pięciu – mówi Joanna Biniecka, rzecznik prasowy oddziału ZUS w Sosnowcu.

Jaworznianie mogą również skorzystać z seminariów, które odbywać się będą w Oddziale ZUS w Sosnowcu.

Harmonogram seminariów:

• 18 listopada - godz. 11.00 i 16.00 : „Innowacyjne rozwiązania dotyczące usług elektronicznych zapewniających lepszą komunikację klientów z Zakładek (e-ZUS).
  • 19 listopada - godz. 11.00 i 16.00 : „Abolicja w opłacaniu składek i wymagania jakie muszą zostać spełnione aby złożony wniosek mógł być rozpatrzony”.
  • 20 listopada - godz.11.00 i 16.00 : „Zmiany w przepisach prawa, w tym wprowadzenie nowych tytułów do ubezpieczeń dla osób sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 5”.
  • 21 listopada - godz. 11.00 i 16.00 : „Outsourcing pracowników oraz problemy jakie może przysporzyć nierzetelna firma oferująca takie usługi”.
  • 22 listopada, godz. 11.00 i 16.00 : „Dobrowolna spłata należności w ramach udzielanych ulg oraz zasady obowiązujące w zakresie umarzania należności”.

Zapisy na seminaria przyjmuje Anna Kopeć, nr tel: 32 368 33 22 e-mail: anna.kopec01@zus.pl (do 12.11.), od 13.11 zapisy przyjmuje Teresa Fijołek, nr tel: 32 368 33 32, e-mail: teresa.fijołek@zus.pl